Üniversiteye 40 yaşını doldurmamış memur alımı bugün başladı! En az lise mezunu şartı!

Sıradaki içerik:

Üniversiteye 40 yaşını doldurmamış memur alımı bugün başladı! En az lise mezunu şartı!

e
sv

Üniversiteye 40 yaşını doldurmamış memur alımı bugün başladı! En az lise mezunu şartı!

254 okunma — 31 Mayıs 2022 11:22
Devlet kurumuna memur alımı yapılacak

Devlet kurumuna memur alımı yapılacak

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında çok önemli bir personel alım ilanı yayımlandı. Buna göre devlet kurumuna 40 yaşını doldurmamış memur alımı yapılacağı belirtildi. Başvuruda bulunacan olacak olan kişilerin en az lise mezunu olması gerektiğinin altı çizilirken, genel başvuru şartları ve son başvuru tarihi de açıklandı.

İstanbul Medeniyet Üniversitesi bünyesine sözleşmeli personel alımı yapılacağı belirtildi. Büro memuru, kütüphaneci, mühendis ve sağlık teknikeri gibi çeşitli meslekler için yapılacak olan personel alımında adayların mesleklere göre taşıması gereken bazı şartları bulunuyor. Başvurulara ilişkin genel şartlar ve ilan detayları şu şekilde aktarıldı:

Bugün başlayan ve 15 gün boyunca devam edecek olan başvurulara ilişkin Resmi Gazete’de yayımlanan ilanda, “Üniversitemizde 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre Sözleşmeli Personel olarak istihdam edilmek üzere 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar’ın Ek 2 nci maddesinin (b) fıkrasına göre 2020 KPSS (B) grubu puan sırası esas alınmak suretiyle aşağıda belirtilen pozisyonlara 4 (Dört) katı aday arasından sözleşmeli personel alınacaktır” ifadesi kullanıldı.

HANGİ MESLEKLER İÇİN ALIM YAPILACAK?

Büro Personeli – 6 Kişi – Lisans

Büro Personeli – 8 Kişi – Önlisans

Kütüphaneci – 1 Kişi – Lisans

Mühendis –  5 Kişi – Lisans

Hemşire – 2 Kişi – Lise

Sağlık Teknikeri – 2 Kişi – Önlisans

Tekniker – 8 Kişi – Lise – Önlisans

BAŞVURU NE ZAMAN VE NASIL YAPILACAK?

Adaylar başvurularını 31 Mayıs – 14 Haziran 2022 tarihleri arasında İstanbul Medeniyet Üniversitesi Rektörlüğü Kuzey Yerleşkesi Kütüphane Binası, Ünalan Mahallesi, Ünalan Sokak D-100 Karayolu Yanyol 34700 Üsküdar/İstanbul adresine şahsen yapılacaktır.

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Başvuracak adaylarda 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen genel şartlar aranır.

Lisans mezunları için 2020 yılı KPSS (B) grubu KPSS-P3, ön lisans mezunları için 2020 yılı KPSS(B) grubu KPSS-P93, ortaöğretim mezunları için 2020 yılı KPSS-P94 puan türü dikkate alınacaktır.

Başvuracak adayların durumunun; 657 sayılı DMK’nın 4/B maddesinin “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Cumhurbaşkanı Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” hükmüne uygun olması gerekmektedir.

Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaya hak kazanmamış olmak.

Başvuru son günü itibariyle 40 (kırk) yaşını doldurmamış olmak.

İLAN DETAYLARINI İNCELEYİN

  • Dısqus Yorumlar